קונה כלי כסף עתיקים

קונה כלי כסף עתיקים

אספני כלי כסף עתיקים מחפשים כל העת אחר פריטים חדשים. מאחר ולא כל אחד יכול להיות נוכח בכל מכירה פומבית או שוק הם פונים לקונה כלי כסף עתיקים כדי שהוא יעשה את העבודה במקומם. על פי רשימה שמועברת מהם לאותו קונה כלי כסף הוא מחפש את הפריט. יש קהל שאוהב יותר את הכסף והאחר את הזהב. כלי כסף עתיקים זולים יותר מכלי זהב עתיקים, אבל שניהם מסבים נחת וגם הכנסות נאות לבעליהם.

יש הרבה מאד אנשים שהתחביב העיקרי שלהם, יקר או לא,  איסוף כלי כסף עתיקים ומתקיים שוק ער. לפעמים אפשר למצוא פריט מסוים בשוק הפשפשים. יש להניח שהוא הגיע לשוק לאחר שנמכר על ידי מישהו שאינו מבין בתחום והוא לא חשב שפריט עתיק זה יכול להיות יקר ובעל ערך למי שהובי שלו הוא כלי כסף עתיקים. לא אחת מגיעים קוניי ירושה לדירות בהם מתקיימת המכירה ומוציאים בין יתר הפריטים כלי כסף עתיקים ששווים עולה על שווי רהיטים והפריטים האחרים שנמצאים בדירה. לפעמים פריט זה מבוקש בשוק חובבי הז'אנר.

קונה כלי כסף עתיקים

מאיפה כלי הכסף העתיקים מגיעים

 

  • יורשים רבים ירשו מהוריהם/סביהם כלי כסף עתיקים, אין להם עניין באוסף זה ויש גם כאלה שנמצאים במצב כלכלי קשה שיכול להשתנות לאחר מכירת פריט כלי הכסף העתיקים. יש גם כאלה שאינם מבינים איזה "אוצר" יש להם ביד. הדבר מתברר להם רק לאחר שהם פנו לבעלי חנויות לממכר כלי כסף עתיקים או לקונה כלים אלו.
  • כלי כסף עתיקים רבים שיש בידי אספני כלים אלו או בחניות לממכר כלי כסף הם פריטים שהובאו על ידי עולים שהגיעו במאה הקודמת מתימן. הרשות התימנית מנעה מהעולים מלהביא כסף ורכוש, וגם לא היה יותר מדי להביא, אבל לא אסרה על הוצאת כלי כסף עתיקים.
  • לכל אישה שהגיעה ממדינות רבות – איראן, תימן והמזרח התיכון, אסיה, רוסיה או קווקז וגם מצפון אפריקה, היו הרבה תכשיטים וכלי כסף כי החומר הזה היה עדיף עליהן מכל חומר אחר ובכלל זה זהב.

אם כבר קניתם, השקיעו. את כלי הכסף העתיקים צריך להבריק מדי פעם מאחר ולחומר זה יש נטייה להשחיר ועל מנת להחזיר לו את הברק צריך להבריק אותו בחומרים ייעודיים לכסף.